Projekt „Stärkung der DaF-Vertikale im kroatischen Bildungssystem“

Autor: ANA LIPOŠĆAK, 16. 12. 2019.

U petak, 6. prosinca u našoj je školi održan radni sastanak svih učenika, sudionika projekta Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika pod nazivom  „Osnaživanje njemačkog jezika u obrazovnoj vertikali hrvatskog obrazovnog sustava“ kojeg je odobrilo Ministarstvo vanjskih poslova Savezne Republike Njemačke, a u suradnji s Njemačkim veleposlanstvom u Zagrebu.

Učenici će se baviti temom „Putovanje kroz moju regiju / moj grad“ („Eine Tour durch meine Region / meine Stadt“). U obradi šest različiti segmenata teme (povijest, geografske specifičnosti, jezične osobitosti, događanja, znamenitosti, jedinstveno obilježje regije) surađuju učenici osnovnih škola, osim naše škole i učenici OŠ Petra Preradovića te učenici Hotelijersko-turističke škole Zadar.

Rad na projektu nudi i mogućnost ostvarivanja međupredmetnih ishoda i kompetencija za cjeloživotno učenje. Takav način timskog rada trebao bi pridonijeti ne samo jačanju vertikale u području njemačkog jezika na prijelazu iz osnovne u srednju školu već i razvijanje drugih socijalnih i komunikacijskih kompetencija.

Projekt je planiran u razdoblju od rujna 2019. do prosinca 2020. godine i odvijat će se u pet faza. Ovaj hvale vrijedan projekt provodit će se u čitavoj Hrvatskoj u šest mreža, a u svakoj mreži uključene su tri škole te je dobio visoke ocjene njemačkih institucija tako da nam je velika čast što možemo pridonijeti njegovoj realizaciji.

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Ožujak 2021 »