OBAVIJEST O ODABIRU IZBORNIH PREDMETA ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./2021.

Autor: Nina Glavan, 18. 5. 2020.

Temeljem odluke Ministarstva znanosti i obrazovanja o donošenju kurikuluma za nastavni predmet Informatika, sukladno točki 3., od školske godine 2020./2021. uvodi se izborni predmet Informatika, za učenike od 1. do 4. razreda.

Osnovna škola Šime Budinića stoga ove školske godine nudi sljedeće izborne predmete u razrednoj nastavi:

PRVI RAZRED: Vjeronauk i Informatika

DRUGI RAZRED: Vjeronauk i Informatika

TREĆI RAZRED: Vjeronauk i Informatika

ČETVRTI RAZRED: Vjeronauk, Informatika, Njemački jezik, Francuski jezik

Učenici mogu odabrati jedan ili više izbornih predmeta.

Za upisivanje novog izbornog predmeta potrebna je suglasnost roditelja (članak 27. stavak 5. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi).

(Izborna nastava Informatike nastavit će se provoditi u predmetnoj nastavi, u 7. i 8. razredu, sukladno Odluci MZO-a)

ISPIS IZ IZBORNOG PREDMETA

Prema članku 27. stavku 6. „Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi“, učenik može prestati pohađati izborni predmet nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika, koji se mora dostaviti Učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine, za sljedeću školsku godinu. Iznimno, u slučaju dugotrajnih zdravstvenih teškoća ili drugih opravdanih razloga, roditelj može uputiti pisani zahtjev za prestanak pohađanja izbornog predmeta tijekom nastavne godine (stavak 7).

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Ožujak 2021 »