Međunarodni projekt - Naša mala knjižnica

Autor: Jadranka Dunatov, 15. 3. 2021.

Poticanje čitanja i razvoj kritičkog mišljenja odvija se i kroz zanimljive EU projekte

Međunarodni projekt „Naša mala knjižnica -  upoznajmo autore i ilustratore“ razvija se i raste u našoj školi.

Unatoč bremenitim vremenima u kojima živimo, početkom školske godine 2020. /2021., učenici 1. d i 2. b  OŠ Šime Budinića iz Zadra uključili su se u međunarodni projekt „Naša mala knjižnica“.

Projekt je namijenjen promicanju čitalačke kulture te europskih autora i ilustratora, poznatih i nagrađivanih u svojim zemljama, ali ne i izvan njihovih granica.  Međunarodni projekt „Naša mala knjižnica -  upoznajmo autore i ilustratore“  prepoznat je i financiran od strane Europske unije i realizira se unutar programa EU Kreativna Europa – potprogram Kultura.

Ciljevi projekta su motiviranje učenika od rane dobi na čitanje i kreativno izražavanje, razvoj kritičkog mišljenja, popularizacija čitanja, prevođenje književnih djela na druge jezike i njihovu čitanost izvan granica matične zemlje, suradnja učitelja, knjižničara, učenika te uključivanje roditelja u školsku zajednicu.

Aktivnosti vezane uz projekt su brojne. Od razmjene knjižnih junaka, literarno-likovnih natječaja, primanja pisma iznenađenja, aktivnosti izrade čitateljskog vlakića, uređivanja naj čitateljskog kutića, sudjelovanja u nagradnim zadacima, izrade slikovnica, pisanja vlastitih priča, dramatizacije priča do sudjelovanja u literarnom kvizu.

Učenici, uključeni u projekt, dobili su kreativne knjižice čija svrha je motivirati učenike, putem zanimljivih zadataka, na čitanje kvalitetnih knjiga i bolje upoznavanje književnosti zemalja sudionika - Slovenije, Litve, Poljske, Estonije, Latvije i Hrvatske.

Vrijedi napomenuti kako projekt iz dana u dan raste i razvija se te postaje sve zanimljiviji. Vrijedne i zainteresirane  učenike prvog i drugog razreda iz etape u etapu vješto vode nositeljice i koordinatorice, ovog hvale vrijednog projekta, učiteljice Jadranka Dunatov i Nina Dokoza.

Više o projektu i njegovoj realizaciji u ova dva razredna odjela moći ćete čitati i ubuduće na našim stranicama u kutku razredne nastave, a sve će biti popraćeno i fotografijama koje možete vidjeti u fotogaleriji na web stranicama škole.

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Travanj 2021 »