Otvorite vrata bajke

Autor: Nina Dokoza, 29. 3. 2021.

Tragajući za bajkom, učenici 2. b razreda, ovog su se petka našli u Gradskoj knjižnici Zadar u sklopu manifestacije Zadar čita 2021. U atriju ih je dočekala pripovjedačica Jasmina Žiljak-Ilinčić koja ih je kreativnom radionicom uvela u svijet bajke. Upoznala ih je s hrvatskom nematerijalnom baštinom, hrvatskim bajkama i pričama, kao i pričama iz cijeloga svijeta. Tom je prigodom, kamishibai tehnikom, pripovijedala hrvatsku narodnu bajku Kraljeva kći. Niti ovo pripovijedanje nije moglo proći bez našeg Jurice koji, kako znate, uživa dok mu drugi čitaju i pričaju priče. Ovoga puta društvo mu je pravio i naš gost iz Kašine, Detektiv Macan. On je pažljivo slušao i osluškivao te  budnim okom motrio ne bi li se i ovdje našlo posla za neku novu detektivsku avanturu. Slijedom priče, plesalo se, sviralo, dramatiziralo…

Uostalom, zavirite u fotogaleriju i pogledajte kako nam je bilo.

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Travanj 2021 »