ZAŠTO JE DOBRO ČITATI BAJKE?

Autor: Jadranka Dunatov, 31. 3. 2021.

Čarobna vrata bajki Jacoba i Wilhelma Grimma odškrinuli su i prvoškolci OŠ Šime Budinića. Sudjelujući u programu poticanja čitanja Gradske knjižnice Zadar "Zadar čita 2021." potražili su odgovor na pitanje - Zašto je dobro čitati bajke?

Tijekom bajkovitoga tjedna, učenici su se upoznali s književnom vrstom bajka i njezinim glavnim odlikama jer je bajka nezaobilazna u odrastanju svakoga djeteta i metafora koja omogućuje odmak od stvarnosti.  Na radionicama, u organizaciji školske knjižničarke Marte Kasap i učiteljice Jadranke Dunatov, pričale su se bajke, izražajno se čitalo, maštalo, dramatiziralo, učilo uz igru, stvaralo, kreiralo i ilustriralo u skupinama. Prvoškolci su uz brojne aktivnosti širili vidike te iznjedrili pouke bajki i kreativnim ostvarajima odgovorili na pitanje zašto je dobro čitati bajke.

Učenici 1. d inače su uključeni u višegodišnji projekt Klub malih čitatelja. Projekt se realizira tijekom cijele godine uz suradnju učitelja, knjižničara, spisatelja i ilustratora.  Cilj projekta je razvijanje ljubavi i potrebe za poetskom riječi te kreativnosti i mašte kroz kreativno stvaralaštvo i zato je sudjelovanje u programu „Zadar čita 2021" za njih bio „šlag na torti“.

Od 22. ožujka do 20. travnja postavljena je javna kulturna izložba u OŠ Šime Budinića kako biste i vi vidjeli što su sve kreirale vrijedne ruke prvoškolaca i jesu li uspješno odgovorili na naslovno pitanje.

Pogledajte FOTOGALERIJU, a  virtualnu izložbu pogledajte na poveznici:https://view.genial.ly/6061ca3b0c509b0cef11b290/presentation-kasapzadarcita

Jadranka Dunatov

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Travanj 2021 »