Čitanje je jako, jako važno!

Autor: Nina Dokoza, 31. 3. 2021.

To već i vrapci na grani znaju. O tome najbolje svjedoči današnja priredba kojom su učenici 2. b razreda, upravo pod tim nazivom, otvorili čitalački kutak, mjesto čitanja i pripovijedanja, slušanja i pisanja, ali i druženja, smijanja, opuštanja, sanjarenja… Priredba se prvotno trebala održati u nazočnosti roditelja na terasi ispred učionice, ali zbog nepovoljne epidemiološke situacije, priredbi su ovom prigodom nazočile učiteljice.

U čitalačkom kutku, kojemu su drugaši s prvim proljetnim zrakama udahnuli miris i draž proljeća pretvorivši zemljane posude u„rascvjetane“ sjedalice, izmjenjivalo se čitanje i kazivanje poezije o važnosti knjige i čitanja, ali i dramatizacija, pjesma i ples.

Puno je razloga koji idu u prilog knjizi i čitanju, a upravo je ova 2021. godina proglašena godinom čitanja.  Čitajući istražujemo zamišljene svjetove, putujemo i posjećujemo daleke zemlje. Čitanjem razvijamo maštu i kreativnost i zato valja razvijati jednu od najvažnijih navika u životu, naviku čitanja.

Iako se na samom kraju zaključilo kako knjiga nije hrana, ali je poslastica, cijelu smo priredbu ipak zaokružili slatkim knjižnim zalogajem za koji je zaslužna učiteljica Marijana Vrkić.

Knjiga je san koji držiš u ruci, a fotogalerija mjesto u koje možeš zaviriti ukoliko želiš vidjeti kako nam je bilo.

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Travanj 2021 »