> Naslovna

Projektna nastava njemačkog jezika

Autor: ANA LIPOŠĆAK, 23. 5. 2017.

U četvrtak, 11. svibnja u našoj je školi u okviru izborne nastave njemačkog jezika održan dvojezični eko-projektni dan pod nazivom „Recycling with Tim Turtle“ čiji je cilj bio razvijanje ekološke svijesti osnovnoškolaca od Njemačke do Nepala kroz zanimljiva predavanja, prezentacije, radionice, kviz znanja kao i praktičnu nastavu izvan učionice i sve to na njemačkom i engleskom jeziku što je za učenike bila odlična prilika za razvijanje jezičnih kompetencija. Učenici su nakon teorijskog dijela i zanimljivih video-isječaka sudjelovali u sadnji biljaka, recikliranju, izradi zanimljivim predmeta za svakodnevnu upotrebu od recikliranih materijala, čišćenju okoliša škole…

Naša škola je sudjelovanje u ovom projektu dobila na preporuku predstavnice ZfA (Zentralstelle für Auslandsschulwesen), prof. Brigitte Meurer koja već dvije godine surađuje sa našom školom i učiteljicom Nadom Nekić u okviru DSD-programa. S obzirom da slovimo kao uspješna eko-škola ovakve aktivnosti svakako su dobrodošle. U projektu je sudjelovalo 20 učenika 5.d i 6.def razreda među kojima su bili i naši Mali poduzetnici koji bi, oduševljeni novim iskustvom i nesvakidašnjim oblikom nastave, rado ponovili sudjelovanje u ovakvim aktivnostima. Na kraju projektnog dana svaki je sudionik dobio poklon, eko-bocu za vodu i platnenu torbu, a maskota projekta bio je Tim, kornjača koji ih je za vrijeme trajanja projekta bodrio i motivirao.

Naime, radi se o dvojici mladih entuzijasta, jedan je učitelj, a drugi inženjer iz grada Wittenberga u Njemačkoj koji su, ekološki osviješteni i u želji da upoznaju 18 zemalja na ruti od Njemačke do Nepala-„krova svijeta“, za što im je potrebno čak 6 mjeseci, odlučili krenuti na put svojim, dobro opremljenim biciklima kojima su se naši učenici mogli i provozati u dvorištu škole po završetku projektnog dana. Prije Hrvatske projekt su održali u Njemačkoj, Austriji i Češkoj, a nakon Hrvatske uputili su se u Crnu Goru. U svakoj od 18 zemalja odabrali su jednu školu u kojoj će se projekt provesti, unaprijed sve dogovorili i poslali materijale potrebne za provođenje projekta. Neobičan i lijep primjer kako se uz malo novca, sa velikom željom za novim saznanjima i s puno ljubavi prema prirodi može napraviti odličan projekt!

Želimo im puno sreće i uspješnih projekata na putu do „krova svijeta“!

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Popis udžbenika za šk. god. 2017./2018.

« Rujan 2017 »

Učite li njemački jezik?