> Naslovna

Međužupanijska smotra učeničkih zadruga Zadarske i Šibensko-kninske županije

Autor: Jadranka Čikić, 26. 5. 2017.

Međužupanijska smotra učeničkih zadruga Zadarske i Šibensko-kninske županije održala se u Šibeniku, 26. svibnja 2017.god. ispod katedrale, gdje su učenici osamnaest škola izložili svoje maštovite rukotvorine.

Domaćin ovogodišnje Smotre je Osnovna Škola Rogoznica, a na smotri je sudjelovalo osam škola iz Šibensko-kninske i deset iz Zadarske županije koje su izložile svoje radove na štandovima ispod šibenske katedrale. Učenike je pozdravio župan Goran Pauk na svečanom otvorenju Smotre.
   Učeničke zadruge djeluju pri osnovnim i srednjim školama te posebnim odgojno obrazovnim ustanovama kao jedine proizvodne izvannastavne aktivnosti. Učeničke zadruge bave se poljoprivrednom proizvodnjom, izradom uporabnih i ukrasnih predmeta, njeguju narodno umijeće, rukotvorstvo i stare zanate. U učeničkim zadrugama odvija se konkretan proizvodni rad i stvara se pozitivan odnos učenika prema radu i pozitivna poduzetnička klima u školi – poručuju iz županijske podružnice Hrvatske udruge za učeničko zadrugarstvo.
   Prosudbeno povjerenstvo vrednovalo je rad i postignuća učeničkih zadruga i ovogodišnjim pobjednikom među Učeničkim zadrugama proglasilo učeničku zadrugu Vrijedne ruke, Srednje poljoprivredne škole Stanka Ožanića iz Zadra koji su se predstavili svojim projektom Hidroponski uzgoj jagoda.
 Naša UZ Điran, kao još uvijek mlada zadruga na ovakvim Smotrama,  osvojila je odlično peto mjesto.
 Čestitamo zadrugarkama Nini Mravinac i Marti Kršlović, učenicama 7.a razreda na izvrsnoj prezentaciji naše zadruge.
  Dio ugođaja sa Smotre pogledajte u fotogaleriji.

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Popis udžbenika za šk. god. 2017./2018.

« Studeni 2017 »

Učite li njemački jezik?