Regionalno prvenstvo osnovnih škola

Jučer 03.04. održano je regionalno prvenstvo osnovnih škola u šahu. Domaćin je bila Osnovna škola Brodarica iz Šibenika.

Podsjetimo, naša ekipa dječaka zajedno s učenicom Martom Antulov plasirala se na regionalno prvenstvo osvojivši prvo mjesto na županijskoj razini.

U Šibeniku je odigrano 12 partija od čega su naši dečki i Marta slavili 10 puta i na taj način postali zlatni i na području regije, te se plasirali na državno prvenstvo koje će se održati krajem travnja. Bravo za šahiste! Čestitamo na izvanrednom rezultatu i želimo puno uspjeha na državnom.

Šah

16. veljače u našoj školi  održano je prvenstvo Županije u šahu za osnovne škole. Ukupno je nastupilo 16 šahista u muškoj i 12 šahistkinja u ženskoj konkurenciji. Pobjednička ekipa plasirala se na međužupanijsko prvenstvo koje će se održati u travnju 2013. godine.

Konačni ekipni poredak u kategoriji učenika.

1. OŠ Šime Budinića
  2. OŠ Smiljevac
  3. OŠ Petar Preradović

Ekipa Budinića: 1. ploča, Marta Antulov; 2. ploča, Mario Šagi Kotlar; 3. ploča, Roko Jurišić; 4. ploča, Matej Levačić

Voditelji ekipe: Veljko Šagi i Željko Vidović

Čestitamo!

Plivanje
U petak 15.02. održano je županijsko natjecanje osnovnih škola u plivanju u konkurenciji dječaka i djevojčica.
Naše cure su osvojile treće mjesto.

Školu su predstavljale:
Tea Kadić
Hana Zelić
Dora Ušljebrka
Ana Mladenović
Ana Jurlina
Nikita Baraba
Eli Vulin
Ema Molnar
Nina Mravinac

Košarka

23.01.2013 odigrano je prvo kolo županijske košarkaške lige u kojem je naša ekipa izgubila od Bartula Kašića rezultatom 61:21

Mini rukomet i u našoj školi

Za sve koji nisu znali od 01. veljače započeli smo s mini rukometom i u našoj školi.

Univerzalna sportska škola

Na području grada Zadra provodi se eksperimentalni program univerzalne sportske škole za djecu od 1. do 4. razreda i sve aktivnosti vezane za njegovu realizaciju u funkciji su cjelokupnog razvoja djeteta (tjelesnoga, kreativnoga, emotivnoga i kognitivnoga.)

Školski športski klub "Knez Branimir

Školski športski klubovi su oblik izvannastavnih aktivnosti tjelesne i zdravstvene kulture kao dio ukupne odgojno obrazovne djelatnosti škole i obvezni dio njezina godišnjeg programa.

Školski športski klub naše škole utemeljen je 30. ožujka 1995. godine kada je i započeo s radom. Na osnivačkoj skupštini, održanoj u isto vrijeme, klub je dobio ime ŠŠK "Knez Branimir" koje nosi do danas. S obzirom da je škola u svojoj djelatnosti pri obilježavanju značajnih datuma (Dan škole) vezana za ime kneza Branimira, predloženo i odlučeno je da klub nosi to ime.

Članovi kluba su prvenstveno učenici koji se žele organizirano baviti športom u školi. Ovisno o uzrastu, tj. razredu koji pohađaju učenici su: seniori (8.r.), stariji juniori (7.r.), juniori (6.r.) i kadeti (5. r. i niži razredi). Osim učenika članovi kluba su i učitelji, roditelji učenika, bivši učenici, prijatelji kluba, vanjski suradnici, sponzori i dr.

Klub Knez Branimir ima u svojim obilježjima modru i bijelu boju, a djeluje u slijedećim sekcijama: nogomet, košarka, stolni tenis, odbojka, atletika, rukomet i plivanje.

Program rada kluba temelji se na interesima, specifičnostima i mogućnostima sredine u kojoj klub djeluje.

Pristup u članstvo ŠŠK Knez Branimir moraju imati svi učenici škole koji se požele baviti športom koji postoji u sekcijama ŠŠK, sukladno mogućnostima škole. Oni posebno nadareni, koji će braniti boje ŠŠK na natjecanjima, mogu imati treninge u posebnim terminima.

Dosadašnji razvoj organiziranog školskog športa pokazuje veliki zamah i time dokazuje ispravnost ideje o obnovi rada ŠŠK Knez Branimir.

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Popis udžbenika za šk. god. 2016./2017.

« Srpanj 2017 »

Učite li njemački jezik?