"Nisam znao da je ovo tako fino!" "Od sada pijem čaj samo zaslađen medom!" - izjave kojima su učenici zaključili program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka 2020.

Autor: Jadranka Dunatov, 8. 12. 2020.

7. prosinca 2020., u OŠ Šime Budinića obilježen je Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka.

Učenici prvih razreda razveselili su ukućane kad su iz škole u papirnatoj vrećici s natpisom  „Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka“ donijeli edukativnu  slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“ i teglicu meda s hrvatskih pčelinjaka pakiranog u Nacionalnu staklenku za med.

Naime, na dan svetog Ambrozija, zaštitnika pčela, pčelara, svjećara, proizvođača voska, đaka i studenata,  7. 12. 2020., u OŠ Šime Budinića, realizao se projekt kojeg podupire Ministarstvo poljoprivrede s ciljem veće prepoznatljivosti meda proizvedenog na hrvatskim pčelinjacima.

Radionice,  održane u sklopu projekta Školski medni dan, s učenicima prvih razreda, provodile  su učiteljice Jadranka Čikić, Dolores Nanić, Marinela Ivković, Jadranka Dunatov i Antonija Kapitanović. Tijekom dana čitale su se  edukativne  slikovnice i proučavale edukativne prezentacije prilagođene dobi učenika prvih razreda, pio se čaj i degustirali  su se medenjaci. Pčele, pčelari i med bili su glavna tema igrokaza, igrica, labirinata, dječjih pjesmica, edukativnih crtanih filmova,  ilustracija, a sve kako bi učenici kroz igru spoznali što su pčele i zašto su važne, tko je matica, a tko trut, što je nektar, a što košnica, tko je pčelar i zašto nosi pčelarsko odijelo, kako nastaje med i kako jedna pčela u svom životu proizvede samo jednu žličicu meda. Konačno, cilj edukacije bilo je podizanje razine svijesti o važnosti meda kao sastavnog dijela pravilne prehrane te ključnoj ulozi pčela u održavanju eko sustava.

Ushićeni komentari učenika: „Ovo je baš fino!“ „Od sada pijem čaj samo zaslađen medom!“ bili su znak da su ishodi programa Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka ostvareni.

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Travanj 2021 »