> Projekti

• SEMEP – Anita Mustać
  • Mirno more – Boris Banić
  • Škola za Afriku – Marina Šimičev
  • Eko škola – Biljana Agić (Sonja Lemić)
  • Prekini lanac – Jagoda Gauta, Nina Glavan
  • GLOBE - Zrinka Klarin
  • Odgoj i obrazovanje za dječja prava – Diana Mađerić
  • Cambridge ispiti – Nancy Gjergja
  • Poticanje čitanja  (kviz) - Majda Švorinić Hrboka
  • Projekt „Zdrav za 5“ – Jagoda Gauta
  • Učenička zadruga – Jasmina Sandalić
  • Vizualni identitet škole – Veronika Šindilj
  • Festival znanosti – Ana Lipošćak
  • Klokan bez granica – Jadranka Dunatov
  • Dan izvannastavnih aktivnosti Grada OŠ- Ane Vinković,
  • Škola Puna Mogućnosti – Nina Glavan
  • Mladi čuvari nematerijalne baštine – Jadranka Dunatov
  • Mislim zdravo, hranim se zdravo – Ana Batur, Nina Dokoza
  • Čitam, pišem, slušam, pričam…-Nina Dokoza
  • Spelling bee- Nancy Gjergja
  • Project 2 learn – Nancy Gjergja
  • Rad s darovitom djecom – Ana Lipošćak (suradnja s Centrom izvrsnosti)
  • „Stärkung der DaF-Vertikale im kroatischen Bildundssystem“    - Nada Nekić
  • Zadarsko čudo - Gospa od Zdravlja - Marijana Dellavia i Antonia Bajlo
  • Apliciranje za EU fondove -
  • eTwinning – Anita Mustać, Branka Marcelić Panjak
  • Europski dan jezika – Valentina Grbić, Branka Marcelić Panjak, Nada Nekić
  • Projekt Klub mladih čitatelja – Jadranka Dunatov
  • Međunarodni projekt Naša mala knjižnica- Jadranka Dunatov, Nina Dokoza
  • Daj šapi glas- M. Ivković, Antonia Bajlo, Ljeposava Gulan, Blanka Šimićev, Antea Kolega, Josipa Marcelić Marinkovski, Maja Škara
  • Stare igre- Antonia Bajlo, Maja Škara
  • Bookmark –međunarodni projekt-  Jadranka Dunatov
  • Učenje biologije u epidemiološki prilagođenom istraživačkom okruženju - Anita Mustać, Biljana Agić
  • IRCIS projekt - Jagoda Gauta, Nina G
  • GeoNight - međunarodni projekt - Zrinka Klarin
  • 2022.godina tradicijskog ribarstva i akvakulture - međunarodni e-twinning projekt - Jadranka Čikić
  • Međunarodna godina špilja i krša - Silvana Rados, Zrinka Klarin - Projekt
  • European Blue Schools-međunarodni projekt -  Biljana Agić
  • Atom liga - Ivanka Burazer
  • Prodajne izložbe radova Mladih kemičara-Ivanka Burazer
  • Mali rukotvorci - Lj. Gulan, B. Šimićev
  • Stari zadarski napjevi - Tomislav Pehar
  • Upoznavanje zadarskih orgulja - Sv. Stošija - Tomislav Pehar
  • Odlazak zbora u Zagreb na Festival dječjeg glazbenog stvaralaštva - FDGS - Tomislav Pehar
  • Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska u školskoj godini 2021. /2022. organiziraju 28. godinu za redom natjecanje Europa u školi na razini Republike Hrvatske - prijava Školskog zbora i odlazak u Zagreb gdje će se izvesti projekt Himne - Tomislav Pehar

Projekti koji su provedeni

PROJEKTI NAŠE ŠKOLE

Škola je uključena u UNICEF-ove projekte Škola bez nasilja, Prekini lanac i Škola za Afriku, projekt prevencije ovisnosti Trening životnih vještina pod pokroviteljstvom zadarske županije,  SEMEP projekt, projekt GLOBE škole, Commenius projekt "Naše legende", projekt "Mirno more",  projekt novinarske grupe Upoznajmo se, projekt Čitamo u obitelji, projekt Vikendom u dvoranu, projekt Eko škola.

Aktivnosti vezane uz projekt "Prekini lanac"

Nakon što je krajem prošle školske godine, odlukom Učiteljskog vijeća, škola uključena u projekt "Prekini lanac", od početka ove školske godine odrađene su sljedeće aktivnosti: održane su radionice za učitelje razredne i predmetne nastave. Radionice je vodila naša mentorica Nada Meštrović, def. soc. pedagog. U rad su bili uklučeni svi učitelji. Nakon odrađenih radionica iste teme obrađuju se tijekom satova razrednika i roditeljskih sastanaka.

"Škola za Afriku"- solidarnost s djecom Etiopije

U školskoj godini 2011./12.za obrazovanje djece u Etiopiji skupili smo 5700,00 kn

Nigdje u svijetu djeca nisu zakinuta za prava obrazovanja kao u Africi. U južnome području Afrike približno 45 milijuna djece ne ide u školu,što znači da svako treće dijete nema mogučnost obrazovanja.

Kako bismo milijunima djece u Africi omogućili obrazovanje i bolju budućnost,trebamo i vašu pomoć.

Naša škola je od ove šk. god. uključena u projekt pod pokroviteljstvom UNICEF-A "Škola za Afriku". Koordinatorica projekta je vjeroučiteljica Marina Fabijanić  koja je u suradnji s učiteljima i učenicima osmislila čitav niz aktivnosti. Cilj je  prikupljanje materijalnih sredstava kojima će se omogućiti da što više djece iz Afrike bude uključeno u odgojno-obrazovne ustanove.

Ove školske godine za djecu Etiopije i njihovo obrazovanje prikupili smo 5700 kn .

Trening životnih vještina

Pod pokroviteljstvom Zadarske županije od početka ove školske godine sve osnovne škole uključene su u projekt prevencije ovisnosti pod radnim nazivom "Trening životnih vještina". Projekt vodi Centar za prevenciju ovisnosti, a njime su obuhvaćeni učenici šestih razreda. Projekt je već proveden u školama Primorsko-goranske županije gdje je polučio zadovoljavajuće rezultate. "Trening životnih vještina" sastoji se od trinaest radionica koje obuhvaćaju područja samopoštovanja, donošenja odluka, usvajanja znanja o opasnostima koje sa sobom nosi konzumacija sredstava ovisnosti, komunikacijskih i socijalnih vještina itd. Radionice će relizirati razrednici tijekom sata razrednika, a na kraju programa provest će se evaluacija kojom će se pokušati saznati da li je i koliko rad učitelja utjecao na promjenu stavova o konzumaciji različitih sredstava ovisnosti.