1 jabuka na dan liječnik iz kuće van - e-twinning projekt

link na e-twinning projekt

Autorice projekta su učiteljica Jadranka Čikić i prof. biologije Biljana Agić. U projektu iz naše škole sudjeluje i učiteljica Ivanka Biskup, učenici 1. A, 3. A i 5. A razreda.

1 jabuka na dan, liječnik iz kuće van

twinspace-logo

Projekt "1 jabuka na dan, liječnik iz kuće van" zamišljen je kao cjelogodišnji projekt u kojem će Dan jabuka, 20. listopada, trajati cijele školske godine.
Radi povećanja unosa svježeg voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda, kao i podizanja svijesti o značaju zdrave prehrane kod školske djece, Republika Hrvatska provodi Školsku shemu, odnosno dodjelu besplatnih obroka voća, povrća i mlijeka za školsku djecu. Kako je i naša škola uključena u ovaj Program, jabuka je vrlo često prisutna u našim učionicama te se projektom želi kod učenika razviti i povećati svijest o njezinoj korisnosti. Uz upoznavanje zdravstvene korisnosti jabuke i njezinih bioloških značajki, kroz različite aktivnosti tijekom godine kod učenika će se razvijati i eko svijest, te svijest o očuvanju kulturnih običaja, ali i poticati kreativnost u jezičnom i umjetničkom području.
Aktivnosti Projekta provode se jednom ili više puta mjesečno vezujući ih uz značajne dane i datume koje obilježavamo.

Popis udžbenika za školsku godinu 2022./2023.

U prilogu "DOM" nalazi se tablica s popisom dodatnih obrazovnih materijala (likovne mape i kutije s priborom za Prirodu, Biologiju, Fiziku i Tehničku kulturu), koje roditelji trebaju nabaviti do početka školske godine 2022./2023.

« Kolovoz 2022 »