Poticanje čitanja u nastavi - geografija

Odmah nakon realizacije projekta na nastavi hrvatskog jezika uz suradnju učiteljice Ivane Bašić, prof. krenuli smo s daljnjim ostvarenjem projekta  na nastavi geografije. Posjetili smo 6.a razred koji su svojom marljivošću i dovitljivošću u vodstvu učiteljice Mirjane Sorić,prof. pokazali sve što znaju o stepama i tundrama, poluotoku Kamačatki, Grenlandu, Arktiku i Antarktiku... Učenici su se koristili stručnim časopisima iz područja geografije,a realizacija sata bila je uspješna i zanimljiva.

Slijedeće školske godine vidimo se u fizici ,a do tada listajte časopise, a možete i poneku knjigu!

Svima želim puno uspjeha u ovoj školskoj godini, pedagoginja,
Diana Mađerić.

Čitanje i motivacija
CITANJE I MOTIVACIJA.ppt

Razvijanje i poticanje čitanja u nastavi

U sklopu projekta Razvijanje i poticanje čitanja u nastavi čiji je voditelj naša pedagoginja Diana Mađerić, inicirane su aktivnosti u sklopu nastave hrvatskoga jezika na način da su učenici bili poticani na čitanje školskih časopisa.

U godišnjem planu i programu za hrvatski jezik nalazi se i tema iz područja medijske kulture pod nazivom Tisak i mediji. Učenici su samostalno proučili časopise dostupne u školskoj knjižnici i napravili teme prema vlastitom izboru.

Učenici 7.c razreda rado su prihvatili zadatak, pokazali svoju maštovitost i kreativnost. Zadovoljstvo nam je bilo slušati učenike kako uspješno odrađuju odgojno-obrazovne sadržaje iz hrvatskoga jezika te se nadamo da će ovime biti potaknuti i dodatno motivirani za čitanje školskih časopisa koji su im dostupni u našoj školskoj knjižnici.

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Popis udžbenika za šk. god. 2016./2017.

« Srpanj 2017 »

Učite li njemački jezik?