> Naslovna  > Projekti  > Zdrav za 5!
Akcija "Zdrav za pet"

U sklopu zajedničkog projekta Ministarstva unutarnjih poslova, zdravstva i zaštite okoliša „Zdrav za pet“, u organizaciji Policijske uprave zadarske, Zadarske županije i Zavoda za javno zdravstvo, održana je akcija čišćenja podmorja koja je započela na „Pozdravu suncu“ na Istarskoj obali, a nastavila se Obalom kralja Petra Krešimira IV sve do gradske plaže Kolovare.

U akciji su sudjelovali ronioci IJP PU zadarske, te ronioci ronilačkih klubova „S. Roko“ Bibinje i „Zadar“, ronilačkog centra „Zadar-sub“ d.o.o. i Arheološkog muzeja Zadar. Izvađeni otpad iz mora prenosili su srednjoškolci obrtničke škole „Gojka Matuline“, Ekonomske, birotehničke i trgovačke škole Zadar, te gimnazija „Franje Petrića“ i „Vladimira Nazora“, koji su ga odlagali u kontejnere koje su na nekoliko lokacija postavili djelatnici „Čistoće“.

Učenici 8-ih razreda osnovnih škola „Franka Lisice“ iz Polače, „Šime Budinića“ iz Zadra, O.Š. Biograd, „Šimuna Kožičića Benje“ iz Zadra i O.Š. Privlaka su na gradskoj plaži Kolovare čistili zelene površine, a osim njih sudjelovali su i članovi eko-udruge "Eko Zadar", eko grupe srednje škole "Franje Petrića" i udruge "Nada".

Na Gradskoj plaži Kolovare postavljen je štand s opremom za ispitivanje alkoholiziranosti vozača, službeno vozilo BMW tzv. „presretač“, policijski motocikl, štand s promotivnim materijalima projekta „Zdrav za 5“, kao i štand Zavoda za javno zdravstvo, a vodiči službenih pasa izveli su kratke prezentacije njihovog rada.

Zdrav za 5!

Projekt  „Zdrav za pet“ realizira se suradnjom Ministarstva unutarnjih poslova, Ministarstva zdravlja i Ministarstva zaštite okoliša s ciljem prevencije ovisnosti te podizanja javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta. Projekt se provodi putem radionica za učenike osmog razreda koje realiziraju djelatnici Zavoda za javno zdravstvo i službenici PU zadarske županije.

Prije i nakon provođenja projekta, učenici ispunjavaju ankete kojima se evaluiraju učinci provedenih radionica. Naša škola je uključena u projekt zahvaljujući izvrsnoj suradnji s liječnicom školske medicine i Zavoda za javno zdravstvo s kojima smo već realizirali neke projekte.

Projekt Zdrav za pet.pdf

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Popis udžbenika za šk. god. 2016./2017.

« Srpanj 2017 »

Učite li njemački jezik?