Škola bez nasilja

UNICEF-ov program prevencije elektroničkog nasilja

Naša škola dio je UNICEF-ove mreže Škola bez nasilja što znači da se trudimo smanjiti vršnjačko nasilje u školi i izvan nje. Mrežu čine predstavnici škola koje su uspješno realizirale program „Za sigurno i poticajno okruženje u školama" učitelji, učenici, ravnatelji i stručnjaci, a zajednički cilj je kroz vlastita iskustva i nove sadržaje unaprijediti program i održati postignutu razinu prevencije nasilja.

Nakon završenog UNICEF-ovog osnovnog programa Za sigurno i poticajno okruženje u školama, stekli smo uvjete za uključivanje u Program prevencije elektroničkog nasilja Prekini lanac!

Program se sastoji od radionica za učitelje, roditelje i učenike koje su oblikom primjerene tematskim učiteljskim vijećima, roditeljskim sastancima i satovima razrednih odjela. Postojeće vrijednosti, pravila i posljedice koji su sastavni dio osnovnog školskog programa i na razini odjela i na razini škole potrebno je dopuniti novima koji se odnose na elektroničko zlostavljanje.

Svim ostalim aktivnostima i koracima u programu također valja dodati temu elektroničkog zlostavljanja - u okviru redovite nastave (tamo gdje se uklapa u program pojedinog predmeta), slobodnih aktivnosti, vršnjačke podrške (ukoliko je škola bila u mogućnosti organizirati je), suradnje s roditeljima i lokalnom zajednicom.

Radionice za učenike su predviđene za SRO ili u okviru nastave Informatike i dodatnih aktivnosti za one učenike koji ne pohađaju Informatiku i u pravilu traju 45'.

Radionice za roditelje zamišljene su kao tematski roditeljski sastanci. Međutim, mogu se realizirati i kao projektni dan u okviru Dana otvorenih vrata škole na temu sigurnosti na Internetu i elektroničkog nasilja.

Radionice za učitelje izvodit će se kao tematska učiteljska vijeća, pedagoški dan ili kako već odluči rukovodstvo škole.

Koordinatorica:   Jagoda Gauta, psiholog

Članovi tima:      Ivan Čular

Nina Prenđa

Diana Mađerić

Zrinka Klarin

Željko Vidović

Cilj   - Edukacija učenika, roditelja i učenika o dobrim i lošim stranama elektroničkih medija.

- Prevencija zlostavljanja djece putem internneta i mobitela, povećanje sigurnosti i zaštita djece ne internetu.

Nakon provedenog inicijalnog anketiranja učenika, učitelja i roditelja tijekom drugog polugodišta prošle školske godine, na početku ove imamo rezultate koji će poslužiti kao polazišna točka za radionice tijekom šk. god. 2010./11.

Donosimo sažeti prikaz rezultata po grupama ispitanika

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Ožujak 2021 »