> Naslovna  > Projekti  > SEMEP
POSJET FARMI MAGARACA

Dana, 21.ožujka 2018. SEMEP-ovci i ekolozi naše škole u pratnji Anite Mustać, prof. biologije, posjetili su farmu magaraca DAR-MAR U Briševu pokraj Zadra. Vlasnik farme  gospodin Damir Štulina održao nam je predavanje o uzgoju magaraca, hranjivosti magarećeg mlijeka te kakav je njegov utjecaj na ljudsko zdravlje. Nakon održanog predavanje razgledali smo magarce i sve ostale životinje koje žive na farmi (ovce, krave, kokoši, zečevi) te se uvjerili o mogućem suživotu čovjeka i životinja te ekološke poljoprivrede. Učenici su degustirali magareće mlijeko te sudjelovali u hranjenju životinja.

19. LJETNA ŠKOLA SEMEP-a

19.  LJETNA ŠKOLA SEMEP-a

Komiža, 8. – 15.7. 2017.

Na 19. Ljetnoj školi SEMEP-a sudjelovale su učenice Angela Velček i Magdalena Ikić u pratnji profesorice biologije Anite Mustać, školske koordinatorice SEMEP-a. Ljetnu školu su svečano otvorili nacionalna koordinatorica SEMEP-a Marina Rudenjak Lukenda, ravnateljica Medicinske škole iz Dubrovnika i Marina Ništ, viša savjetnica AZOO za biologiju. Nacionalna koordinatorica upoznala je sve sudionike s tijekom održavanja Ljetne škole: u prvom dijelu edukacije sudjeluju učenici i nastavnici na zajedničkim predavanjima i radionicama, a u drugom dijelu edukacije sudjeluju školski koordinatori.

Učenici i nastavnici sudjelovali su na predavanjima i radionicama:

• predavanje „Tragom Narone“ – Zorana Vekić, prof.
  • Congeria kusceri – slatkovodni školjkaš špilje u Metkoviću – Zorana Vekić, prof.
  • predavanje „Svijet morskih kornjača“ – Jelena Basta, prof.
  • predavanje „Moderni brodovi“ – Svetko Perković, dipl. inž.
  • predavanje „Retrospektiva 20 godina SEMEP-a“ – Svetko Perković, dipl. inž. i mr. sc. Marina Rudenjak Lukenda
  • radionica „Eko patrola po Komiži“ – Marina Ništ, viša savjetnica za biologiju
  • radionica „U potrazi za Zlatnim rezom“ – Melba Blažić Grubelić, prof. i Marica Kučan, prof.
  • radionica „Učestalost konzumiranja autohtonih namirnica Visa“ – Tina Milavić, prof. i Nevenka Pokos, prof.
  • radionica „Recikliranje plastičnih vrećica“ – Sanja Rašan, prof.
  • radionica „Analiza planktona“ – Mišo Rašan, prof. i Sanja Fabac, prof.

Nakon održanih radionica svi članovi su timskim radom pripremili izvješća koje su predstavljali na završetku prvog dijela edukacije.

Sve škole su predstavile svoje školske projekte koje su tijekom školske godine izradili školski koordinatori s učenicima. Prije predstavljanja školskih projekata svaka škola je predstavila svoj dosadašnji rad u SEMEP-u. Učenici naše škole su prezentirali naš ovogodišnji projekt:   „EkoČoko – slatka tajna Budinića“.

Utjecaj čovjeka na okoliš – Održivi razvoj

(EkoČoko - slatka tajna Budinića)

OŠ ŠIME BUDINIĆA - ZADAR

School coordinator:         Anita Mustać, prof. Biology