Što je samovrednovanje i zbog čega se provodi?

Samovrednovanje polazi od ideje da svi oni koji sudjeluju u životu škole (učitelji i ostali djelatnici škole, učenici, njihovi roditelji, lokalna zajednica…) najbolje poznaju prilike u školi, da su najkompetentniji za pronalaženje jakih strana škole, ali i za utvrđivanje mogućih nedostataka te da zajedničkim djelovanjem mogu utvrditi, a onda i ostvariti, važne ciljeve za unaprjeđenje kvalitete svoje škole.

Domaća i strana iskustva ukazuju na napredak škola koje provode samovrednovanje, a Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja krenuo je od 2007. god  poticati taj proces u svim školama u Republici Hrvatskoj. Projektima samovrednovanja i razvojem metodologije, Centar je  nastojao pomoći školama u procesu trajnoga unaprjeđenja rada škole i kvalitete obrazovanja. Od 2013. god., samovrednovanje škola nije više u nadležnosti NCVVO-a, već postaje autonomna obvezna aktivnost pojedine škole, koju organizira i realizira sukadno svojim potrebama i mogućnostima.

U OŠ Šime Budinića, praksa samovrednovanja započeta je 2007. i od tada se uglavnom kontinuirano provodi. U dodatcima možete pogledati dio aktivnosti i rezultata po pojedinim školskim godinama.

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Ožujak 2021 »