Datum objave: 17. lipnja 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

Škola Šime Budinić  ponosno obilježava srebrni jubilej svojega godišnjaka- Čehuljice

Od svojih skromnih početaka do današnjega dana, Čehuljica je postala nezaobilazan školskog identiteta. Prve urednice Vanja Pedišić i Jasmina Sandalić, postavile su temelje kvalitetnog novinarstva, nastavila učiteljica Silvana Rados koja je odgovorna urednica i danas. Jubilarni broj Čehuljice ne samo da slavi dugovječnost lista, već i svjedoči o kontinuiranoj izvrsnosti. Godinama unatrag, Čehuljica ostvaruje izvanredne rezultate na Državnoj smotri LiDraNo, prepoznata je kao vrhunski primjerak školskog novinarstva. Iznimno je važno naglasiti i nagrade koje je osvajala od profesionalnih novinara Jutarnjeg lista. Ova pohvala stručnjaka dodatno potvrđuje visoku kvalitetu i profesionalnost kojom se list odlikuje. Posebna zahvala ide svim ravnateljima ove škole, gospodinu Mati Maršiću, Ivanu Čularu i sadašnjoj ravnateljici Jagodi Galić, koji su podržavali svaki izlazak novog broja. Hvala i svim učiteljima koji su nesebično davali svoje vrijeme i znanje kako bi pomogli u izlasku svakoga broja. S posebnim poštovanjem zahvaljujemo se svim generacijama učenika koji su bili dio Čehuljice.Ona nije samo novinarski list, to je vrijedna zbirka sjećanja i događaja koji obogaćuju školski život.

Uredništvo lista

Spikaonica: Glas tinejdžera

Udruga za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti CINAZ u našoj je školi u okviru projekta pod nazivom “ZD-154-ML” organizirala aktivnost “Spikaonica: Glas tinejdžera”. Projekt se provodi u partnerstvu s Udrugom Prizma, Gradom Zadrom, udrugom Treće prostor i udrugom...