Suvremeni način života sve većem broju roditelja nameće potrebu zbrinjavanja djeteta mlađe školske dobi koji nakon redovne nastave odlazi kući i bez nadzora provodi vrijeme do dolaska roditelja.

Produženi dnevni rad nakon redovite prijepodnevne nastave – produženi boravak jedan je od modela kojim se mogu kvalitetno i sustavno riješiti svi problemi roditelja u zbrinjavanju njihove djece.

RASPORED RADA U PRODUŽENOM BORAVKU:

11,30 – 12,30  Prihvat učenika i učenički odmor od nastave u učionici (slobodni razgovori,dječji tisak,društvene igre).

12,30 – 13,15  Objed učenika – učiteljica organizira pranje ruku i objed učenika  te smještaj učenika. Tijekom objeda učiteljica provodi odgojno-obrazovni rad usmjeren na primjereno ponašanje pri objedu i komunikaciju  s učenicima.

13,15 – 14,30    Pisanje domaće zadaće – Učiteljica produženog boravka također organizira individualni ili skupni rad po preporuci ostalih članova tima radi pomoći u savladavanju određenih sadržaja.

14,30 – 16,30  Organizirano slobodno vrijeme.To može biti  izvanučionička nastava koja će obuhvatiti odlaske na manifestacije u grad,izložbe,kino,kazalište i slične prigodne sadržaje.

Draga djeco,
Iz našeg produženog boravka
Smijeh odzvanja.

To je mjesto koje svako sanja.
Zabavno je mjesto to
Nimalo dosadno.

Naš boravak je pravo čudo
Dođi i zabavljat ćeš se ludo.