Datum objave: 25. srpnja 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

Projekt “GLOBE razvojni centar” među odabranim projektima MZO-a

Projekt „GLOBE razvojni centar“ jedan je od projekata u Republici Hrvatskoj koji je svojom kvalitetom zaslužio biti na listi sufinanciranih projekata  Ministarstva znanosti i obrazovanja za rad s darovitim učenicima u osnovnim i srednjim školama. Projekt su osmislile i provele Zrinka Klarin učiteljica geografije, GLOBE trener i Tamara Valčić učiteljica tehničke kulture, a proveden je u školskoj godini 2023./2024.

Projekt „GLOBE razvojni centar“ omogućio je darovitim učenicima naše škole kreativan istraživački rad te razvijanje vještina i proširivanje znanja u različitim zadatcima i postavljenim situacijama. Kroz projekt, učenici su stekli znanja, vještine i svijest potrebnu za aktivno sudjelovanje u zaštiti okoliša i održivom razvoju te su postali odgovorni čuvari naše planete Zemlje.

Projekt je osmišljen kako bi se pokrenula edukacija učenika osnovnih škola o GLOBE programu. GLOBE program podrazumijeva globalno učenje i opažanje za dobrobit okoliša, različita promatranja i mjerenja u svrhu očuvanja okoliša. Osnovna svrha projekta je izrada makete GLOBE razvojnog centra koja će poslužiti kao sredstvo za interaktivno učenje i podizanje svijesti o globalnim ekološkim pitanjima i mjerenjima kojima se učenici bave iz područja atmosfere, vode i tla. U projektu su sudjelovale dvije grupe učenika sa svojim mentoricama koji su se bavili temama „Izrada makete – GLOBE razvojni centar“ i „Mjerimo i zaključimo – GLOBE razvojni centar“. Kombinacijom inovativnih metoda poučavanja s tradicionalnim pristupima stvorilo se poticajno okruženje za učenje.

Projekt “GLOBE razvojni centar” predstavlja dobar primjer kako obrazovanje može potaknuti mlade generacije na aktivno sudjelovanje u stvaranju održive budućnosti.

UDŽBENICI I RADNE BILJEŽNICE

Za školsku i nastavnu godinu 2024./2025. udžbenici za sve učenike bit će osigurani od strane MZOM-a. Radne bilježnice, financirat će se od strane Grada Zadra ukoliko se usvoji proračun u drugoj polovici kolovoza. Molimo Vas za strpljenje te da ih ne kupujete već da...