Datum objave: 17. lipnja 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

Proslava pedesetoga rođendana Škole

Osnovna škola Šime Budinića, jedna od najuspješnijih škola u našemu gradu, proslavila je svoj pedeseti rođendan u velikom stilu, u predivnom ambijentu Hrvatskog narodnog kazališta. Ovaj poseban događaj okupio je bivše učenike i učitelje, umirovljenike, sadašnje djelatnike škole i mnoge druge goste koji su došli uveličati ovu značajnu obljetnicu.

Proslava je započela izložbom starih fotografija koje su bile postavljene u predvorju kazališta. Fotografije su svjedočile o bogatoj povijesti škole, prikazujući generacije učenika i učitelja koji su kroz godine stvarali nezaboravne uspomene. Uz to, posjetitelji su mogli vidjeti i izložbu naslovnica lista “Čehuljica”, školskog časopisa koji je ove godine proslavio svoj 25. jubilarni broj. Ove naslovnice su bile mali prozor u prošlost, prikazujući kreativnost i rad učenika kroz desetljeća.Svečani program bio je prava poslastica za sve prisutne. Učenici i učitelji pripremili su raznovrstan i emotivan program koji je uključivao recitacije, dramske izvedbe, plesne točke i glazbene nastupe školskoga zbora. Otvaranje je započelo himnom Lijepe Naše koju su otpjevali učenici velikog zbora uz pratnju profesora Tomislava Pehara na klaviru te bivšeg učenika Šimuna na gitari. Nakon pozdravnog govora ravnateljice Jagode Galić, nastupio je učenik osmog razreda Lovre Magazin  sa svojom kantautorskom i to pobjedničkom pjesmom. Na scenu su došle učiteljice te zapjevale našu poznatu Kalelargu što se posebno svidjelo učenicima. Potom su prozvani i učenici koji su ove godine postigli posebne rezultate na natjecanjima i smotrama. Svojim trudom, zalaganjem za školu te uspjesima na natjecanjima, učenica Melanija Dundov, osvojila je titulu učenice generacije. Svaka izvedba bila je dočekana s oduševljenjem i pljeskom, pokazujući koliko truda i ljubavi je uloženo u pripremu ovog događaja.

Nakon službenog dijela programa, gosti su se preselili u foaje kazališta gdje je bila pripremljena zakuska. Uz ukusne delicije, prisutni su imali priliku družiti se, prisjetiti se starih vremena i podijeliti svoje priče. Atmosfera je bila ispunjena smijehom i veseljem, što je savršeno zaokružilo ovo prekrasno druženje. Osnovna škola Šime Budinića kroz svojih pedeset godina postojanja ostvarila je brojne uspjehe. Generacije učenika izlazile su iz njenih klupa ne samo kao izvrsni đaci, već i kao odgovorni i uspješni članovi društva. Škola je poznata po svom kvalitetnom obrazovnom programu, predanom i stručnom kadru te brojnim izvanškolskim aktivnostima koje potiču razvoj svih aspekata osobnosti učenika.

Ova jubilarna proslava nije bila samo prilika za sjećanje na prošlost, već i za slavljenje svega što škola predstavlja danas. Bila je to potvrda kontinuiranog rada, predanosti i ljubavi prema obrazovanju. Naša škola nastavit će svoju misiju i u godinama koje dolaze, stvarajući nove generacije učenika spremnih za sve izazove budućnosti.

Mia Končurat i Magdalena Šarac, 6.e

Upis u prvi razred osnovne škole

Upis djece u prvi razred osnovne škole provodit će se kroz sustav e-građani, preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ od 14. lipnja 2024. do 30. lipnja 2024. Kako izvršiti upis?Dokument upisnice bit  će vidljiv roditeljima u...