BORANKA u OŠ Šime Budinića

Autor: Anita Mustać, 18. 11. 2019.

ZAZELENIMO POŽARIŠTA DALMACIJE

Boranka - najveće volontersko pošumljavanje opožarenih područja Dalmacije

SEMEP-ovci, Globe-ovci i mladi izviđači danas su bili domaćini predavačima iz MUP-a RH - Ravnateljstva civilne zaštite, Hrvatske gorske službe spašavanja, Hrvatskih šuma, Saveza izviđača Hrvatske i Vatrogasne postrojbe. Pored učenika, sudionici održanih predavanja bile su i prof. biologije Anita Mustać, Biljana Agić, Irina Kozličić Juraga, prof. geografije Zrinka Klarin i uč. razredne nastave Lipa Gulan.

Učionica biologije je bila puna zainteresiranih učenika za podučavanje o važnosti šuma 🌳🌲🌲🌳 i klimatskim promjenama. U velikim požarima, koji sve češće haraju hrvatskom obalom i priobaljem, stradavaju velike površine šuma. Vatrene stihije iza sebe ostavljaju pustoš s katastrofalnim prirodnim posljedicama. Akcijom Boranka učenici i volonteri pošumljavaju opožarena područja Dalmacije. Pošumljavanje u Zadru organizira se 23. i 24. studenog na području Kožina.

Naši učenici su akciju započeli sadnjom sadnica u vrtu škole, a nastavit će je ovog vikenda.

Vidimo se u Kožinu!

🌲🌲🌲🌳🌲🌳🌳🌳

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE DORASLE ZA UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji u privitku se nalazi tablica s terminima liječničkog pregleda, laboratorijskih pretraga i psihofizičkog testiranja u školi.

VREMENIK NATJECANJA

U privitku se nalazi izmjenjeni vremenik natjecanja i smotri za školsku godinu 2020./21.

« Ožujak 2021 »