Naši učenici oduševili na 5. Državnoj smotri u pripovijedanju djece i mladih „Logos 2023.“

Autor: Nina Dokoza, 3. 5. 2023.

5. Državna smotra u pripovijedanju djece i mladih u organizaciji Kreativnog studija "Logos", održala se u Varaždinu, 26. travnja u prostorima Arene Varaždin. Na Smotri je sudjelovalo 95 mladih pripovjedača i pripovjedačica, 49 mentora i mentorica iz 36 škola diljem Lijepe Naše. Pripovjedači su bili podijeljeni u kategorije. Petero učenika naše škole pod mentorstvom učiteljice Nine Dokoze, sudjelovalo je u dvije kategorije i to u kategoriji učenika četvrtih razreda te u kategoriji učenika sedmih i osmih razreda.

Tema ovogodišnje Smotre bila je Zajedno možemo sve. Tom je prilikom Anja Bašić pripovijedala afričku priču Awongalema, a Noela Prenaj indijansku narodnu legendu Priča o bojama. Hrvatskom narodnom bajkom Pjetlićeva družina, publiku je u svijet priče i pripovijedanja uveo Nikica Punoš. Svi su oni redom učenici 4. razreda. A onda je došao red i na Saru Božić koja je pripovijedala vijetnamsku priču Muha. Još jednu hrvatsku narodnu priču, Jež kraljev zet, moglo se čuti u izvedbi Lune Brkljače. I Sara i Luna učenice su 8. razreda. Pripovjedačice iz Povjerenstva svakom su djetetu dale konstruktivni savjet za usavršavanje, rast i nadilaženje životnih izazova. Napomenule su pritom da cilj Smotre nije natjecanje i pobjeda, nego širenje ljubavi prema pričama i poticanje pripovijedanja od ranog djetinjstva. Naglasile su kako su sva djeca i mladi pokazali visoku razinu pripremljenosti i ljubavi prema pričama i pripovijedanju. Prosudbeno povjerenstvo izabralo je na kraju najuzornije i najuspješnije mlade pripovjedače i pripovjedačice, one koji će u idućih godinu dana, kao mladi ambasadori pripovijedanja, imati odgovornost dalje širiti ljubav prema pripovijedanju među vršnjacima. Anji i Luni pripala je čast da svaka u svojoj kategoriji ponesu titulu najuspješnije pripovjedačice. Po pitanju naših učenika, Povjerenstvo nije imalo nimalo lak zadatak. Svih petero „malih“ pripovjedača toliko ih je oduševilo svojom izvedbom da su ih pitali čime se hrane i kakav zrak udišu. Čestitke su pristizale i od ostalih sudionika, kako pripovjedača, tako i mentora. U Zadar smo se vratili ispunjeni i bogatiji za još jedno predivno iskustvo uvjereni po tko zna koji put da zajedno uistinu možemo sve.

« Travanj 2024 »