Pomoć pri učenju

Učiteljice i stručni suradnici naše škole pružali su besplatne instrukcije učenicima naše škole tijekom cijele prošle školske godine, a nadamo se da će se ta praksa zadržati tijekom ove školske godine. Učitelji i stručni suradnici koji su volontirali odnosno pružali besplatne instrukcije učenicima naše škole su: Ivanka Biskup, Snježana Bodrožić, Jagoda Gauta, Nancy Gjergja, Željka Jurin, Antea Kolega, Petra Paunović i Suzan Šoša.

Akcija prikupljanja igračaka za odjel pedijatrije

Učenici koji pohađaju eksperimentalni program građanskog odgoja i obrazovanja osmislili su akciju prikupljanja igračaka za odjel pedijatrije OB Zadar.

Akcija je bila veoma uspješna jer smo u veoma kratkom roku prikupili veliki broj igračaka koje smo na kraju odnijeli na odjel pedijatrije OB Zadar.

Akcija prikupljanja hrane i higijenskih potrepština za socijalnu samoposlugu

Učenici volonteri naše škole, zajedno s učiteljicama Antoniom Bajlo i Ana Marijom Niseteo, organizirali su akciju prikupljanja hrane i higijenskih potrepština za socijalnu samoposlugu u Zadru.

Odazvao se veliki broj učenika i učitelja jer su prepoznali vrijednost akcije. Prikupljena je velika količina namirnica i higijenskih potrepština.

VOLONTERSKI KLUB OSNOVNE ŠKOLE ŠIME BUDINIĆA

DATUM OSNIVANJA: 24.veljače 2016.

POPIS ČLANOVA

Volonteri osnivači: Antonia Bajlo, Ivana Bašić, Nera Batina, Ana Batur, Ivanka Biskup, Anamarija Buškulić, Jadranka Čikić, Vera Čolak, Ivan Čular, Nina Dokoza, Ana Džaja, Katja Friganović Glavan, Jagoda Gauta, Nancy Gjergja Nina Glavan, Lipa Gulan, Šime Ivković, Zrinka Klarin, Diana Mađerić, Martina Marić, Marija Matešić, Petra Mazija Mujić, Antonija Mičić, Majda Milić, Petra Paunović, Silvana Rados Jagoda Vanjak, Marija Šarić, Tamara Valčić, Maja Vukušić

Učenici volonteri: Marta Antulov, Franka Birin, Katarina Bobić, Nina Bukulin, Barbara Dokoza Antonio Dorkin, Sara Čukušić, Laura Fabulić, Luka Glavan, Veronika Gospić, Šimun Juričević, Marta Klapan, Ana Klišmanić, Antonia Kožul, Julia Kršlović Babić, Lucia Livljanić, Matija Marfat, Nola Morović, Lori Pajić, Luciano Peričić, Vito Peričić, Vice Rados, Nikolina Ramić, Helena Savić, Tea Skoblar, Matija Soldo, Ema Stanić, Heda Škovrlj

CILJ DJELOVANJA

Volonterski klub Osnovne škole Šime Budinića osnovan je  s ciljem promicanja važnosti volonterstva i humanitarnog rada. Osnivanjem  kluba sve dosadašnje aktivnosti, akcije i djelovanja humanitarnog i ekološkog karaktera sustavno bi se vodili i evidentirali. Ostvarila bi se  suradnja s Volonterskim centrom Zadar  i  drugim udrugama, ustanovama ili skupinama građana čime bi se priključili i nekim novim volonterskim akcijama.  Namjera je da se u rad kluba osim djelatnika škole uključe učenici i roditelji. Voditelj kluba je ravnatelj škole Ivan Čular, a koordinatorice učenika volontera učiteljice Antonia Bajlo i Nera Batina. Učenice voditeljice volonterskih akcija su: Katarina Bobić, Sara Čukušić i Heda Škovrlj.

OKVIRNI PLAN VOLONTERSKIH AKCIJA

Kap dobrote
Eko patrola
Kroz igru ostavi otisak srca
Božićni sajam
Uskršnji sajam
Zelena čistka
Pomoć pri učenju
Radionice kako učiti
Socijalna samoposluga, razmjena odjeće i hrane
Akcije u školi Voštarnica
Akcije namijenjene štićenicima Doma za starije i nemoćne
Akcije namijenjene štićenicima Doma za odgoj djece i mladeži
Uređenje školskog vrta
Škole za Afriku
Produženi stručni postupak
Povezivanje zadruge Điran s volonterskim aktivnostima
Suradnja s Volonterskim centrom, udrugom Eko Zadar, udrugom Porat, ostalim školama, pučkom kuhinjom, Caritasom, zajednica Cenacolo
Izleti

U našoj školi osnovan Volonterski klub OŠ Šime Budinića

Tradicija volonterstva u našoj školi postoji dugi niz godina i volontiranje nam nije stran pojam. Htjeli smo to službeno potvrditi osnovanjem volonterskog kluba. Na sastanku kluba, 25 prisutnih djelatnika jednoglasno je donijelo odluku o osnivanju kluba te je sastavljen  popis članova. Namjera je da se u rad kluba osim djelatnika škole uključe učenici i roditelji. Prisutni su se složili da voditelj kluba bude ravnatelj škole Ivan Čular, a koordinatorice učenika volontera učiteljice Antonia Bajlo i Nera Batina. Članovi su upoznati s okvirnim planom volonterskog kluba te su pozvani da slobodno predlože svoje ideje. Članovima su predstavljene osnovne informacije o ulozi volonterskog kluba i obavezama i pravima volontera.

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Popis udžbenika za šk. god. 2017./2018.

« Studeni 2017 »

Učite li njemački jezik?