UČENIČKA ZADRUGA "ĐIRAN"

Učenička zadruga "Điran" OŠ Šime Budinića osnovana je 29. siječnja 2009. godine. Njezin je cilj okupiti što veći broj učenika i pod vodstvom učitelja-mentora omogućiti im stjecanje znanja i vještina vezanih uz proizvodni proces, od planiranja do tržišnog vrednovanja rezultata njihova rada.

U zadruzi se posebno razvijaju i njeguju radne navike i stvaralaštvo te stječu znanja o očuvanju prirode i njegovanju baštine.

(Fotografijama našega grada izložbeni prostor naše zadruge ukrasila je Fotoskupina voditeljice Jadranke Čikić)

(Maštovite proizvode naših vrijednih zadrugara odlično su predstavile ocjenjivačkom povjerenstvu učenice 8. b razreda Matija Marfat i Marta Klapan)

Na Međužupanijskoj smotri školskih zadruga 2015. u Rogoznici izložbeni prostor naše zadruge uredile su brojne sekcije koje okuplja naša zadruga. Na smotri su se natjecale zadruge iz Zadarske županije i Šibensko-kninske županije. Naša zadruga "Điran" i njezini vrijedni zadrugari predstavili su se na ovoj smotri prvi put i osvojili odlično peto mjesto.

Za to su zaslužni:

1. Mali vrtlari (voditeljica Dolores Nanić)

2. Kreativna grupa (voditeljica Marijana Vrkić)

3. Likovna skupina (voditelj Mateo Kaćunić)

4. Mladi kemičari (voditeljica Ivanka Burazer)

5. Mala kreativna scena (voditeljica Nina Dokoza)

6. Mladi poduzetnici (voditeljica Nada Nekić)

7. Likovna grupa (voditeljica Suzan Šoša)

8. Fotoskupina (voditeljica Jadranka Čikić)

9. Mali globovci (voditeljica Ivanka Biskup)

10. Mali glagoljaši (voditeljica Ivana Bašić)

11. Humanitarna skupina (voditeljica Marina Fabijanić)

Pogledajte fotogaleriju s Međužupanijske smotre:

Sve važne događaje zadrugari bilježe u matičnu knjigu i ljetopis, a svojim proizvodima sudjeluju na brojnim manifestacijama: Danima kruha, Božićnom sajmu, Valentinovu, Uskrsnoj prodajnoj izložbi, na Međužupanijskoj smotri učeničkih zadruga, Danu slobodnih aktivnosti…

Zadrugari sudjeluju i u UNICEF-ovu projektu „Škole za Afriku“ i GLOBE projektu. Na taj način dodatno potpomažu humanitarne aktivnosti koje se ostvaruju u OŠ Šime Budinića te sudjeluju u ekološkim projektima škole.

Mali poduzetnici voditeljice Nade Nekić i Likovna grupa voditeljice Suzan Šoša

Kreativa voditeljice Marijane Vrkić

Likovna skupina voditelja Matea Kaćunića, Mali "globovci" voditeljice Ivanke Biskup i Mali vrtlari voditeljice Dolores Nanić

Mladi kemičari voditeljice Ivanke Burazer

OBAVIJEST ZA RODITELJE

Popis udžbenika za šk. god. 2017./2018.

« Studeni 2017 »

Učite li njemački jezik?